O matracoch

DANEXPLUS - Viac ako 15 rokov Vám prinášame prvotriedne talianske ortopedické matrace

Viac ako 80 000 spokojných zákazníkov

Každý z nás trávi v posteli približne tretinu svojho života. Spánok nám dodáva potrebný oddych, obnovuje silu a je preto veľmi dôležité na čom a ako spíme. Ideálnym začiatkom dňa je prebudenie sa  z kvalitného spánku.

Pri vývoji matracov boli použité najnovšie zistenia, vedomosti a skúsenosti týkajúce sa kvality spánku. Samozrejmosťou je i to, že výrobca používa na výrobu ekologicky čisté a zdraviu neškodné materiály a riadi sa najprísnejšími normami platnými v EÚ. Vo výrobnom procese sa používajú najmodernejšie technologické  a  strojné  vybavenia  s  neustálou kontrolou  kvality,  ktoré v súčinnosti s výpočtovou technikou zabezpečujú rýchle reakcie na vývoj trhu a orientáciu na potreby zákazníkov. S dôrazom na kvalitu výroby prvotriednych matracov, dbáme aj na ochranu životného prostredia. Preto sú naše matrace vyrobené z ekologicky čistých materiálov, ako aj zo 100% prírodných materiálov. Tento fakt potvrdzujú certifikáty Öko Tex Standart 100, ktoré hodnotia dodržanie súčasných platných ekologických požiadaviek, ako aj uplatnenie noriem EÚ. Kvalitu výrobkov dokladuje tiež certifikát spoločnosti LGA Prüf Zertifikat, ktorý potvrdzuje celkovú vysokú kvalitu a životnosť použitých materiálov.

 


porovnanie matracov

 

Veľa ľudí spí na starších typoch matracov, vyrobených zo zastaralej, jednoduchej, polyuretánovej peny. Sú síce cenovo veľmi prijateľné, avšak ich ortopedické vlastnosti sú veľmi obmedzené. Základnou zložkou matracov DANEXPLUS je moderná a veľmi kvalitná HR pena (nazývaná aj studená pena, príp. pena - soft, - cell, - form). Ide o penu, vyrábanú za studena (pridaním vody). Výhoda našich matracov spočíva v tom, že sa výborne prispôsobujú telu a držia ho v ortopedickej polohe. Matrace DANEXPLUS obmedzujú nadmerné potenie, majú výnikajúcu priedušnosť, sú antibakteriálne, antialergické a zdravotne testované.

Správnu oporu tela poskytuje kombinácia pien rôznych tuhostí. Ideálnou sa javí kombinácia HR peny s pamäťovou (viscoelastickou, lenivou, memory) penou. Pamäťová pena mení svoju tvrdosť v závislosti od teploty. Pružne sa prispôsobuje anatómii tela a udržuje ho v optimálnej polohe. Veľkou výhodou je aj vynikajúce rozloženie tlaku na celú ležaciu plochu, čo zmierňuje bolesti chrbta, pozitívne vplýva na krvný obeh a tým napomáha predchádzať vzniku preležanín. K pokojnému spánku zroveň prispieva znížená potreba obracania sa.

A nezabudnite, že vákuovo sa dajú zabaliť iba kvalitné penové matrace. Ak výrobca dodáva penové matrace vákuovo balené, môžete si byť takmer istí, že materiál je kvalitný a bude mať dlhú životnosť. Pretože len kvalitné penové matrace sa dajú bez obáv vákuovo zabaliť a dlhodobo skladovať.

Všetky naše matrace sú označené logom DANEXPLUS