O matracoch » Zdravotné účinky

Máte bolesti? Váš problém pomôže vyriešiť ortopedický matrac.

Držanie tela pri spánku je dôležitejšie ako si myslíte. 

Bolesť hlavy, stŕpnutá šija

Chybné držanie tela pri spánku vedie k stuhnutiu svalov a k veľkým bolestiam. Odhaduje sa, že 80% všetkých bolestí hlavy má práve tu svoju príčinu.Jednou z obzvlášť tažkých foriem je potom krivý krk (Torticollis).

 

Tuhnutie, brnenie paží

Ruka bolí, je stuhnutá a pichá ako tisíc ihiel. Príčinou je podráždenie, ba časom aj poškodenie nervov v paži, ktoré je spôsobené zlým položením ramena alebo krčnej chrbtice.

 

Potiaže s bedrovým kĺbom

Tlaková záťaž spôsobená nevhodným matracom vyvoláva v strednom a pokročilom veku, keď sú už kĺby "čiastočne opotrebované", veľké nočné bolesti. Rovnomerné rozloženie tlakov tela pri ležaní vďaka vhodnému matracu zabraňuje bolestiam a z nich prameniacim zápalom kĺbov.

 

Bolesti členkov

Kŕčové žili môžu spôsobovať opuchy členkov ak nie je tlak matraca rovnomerne rozložený.

 

Reumatizmus slabín

Nevhodným položením tela pri spánku sa sťahujú ramenné a chrbtové svaly. Napätie svalov stiahnutím spôsobuje ich zápaly a vyvoláva výraznú bolesť.

 

Bolesti chrbta

Ôsmi z desiatich ľudí majú život strpčený, z času na čas, problémami s chrbticou. Príčinou je stuhnutie chrbtových svalov a nervov spôsobených "nočným odpočinkom".

 

Zápal sedacieho nervu (lschias)

Potiaže so sedacími nervami, ktoré vedú na zadnú stranu nohy až k lýtku a chodidlu, môžu pretrvávať až niekoľko mesiacov. Posteľ, ktorá umožňuje iba kŕčovitú polohu tela ešte znásobuje a predlžuje tieto potiaže.

 

Boľavé koleno

Príznaky  opotrebenia  kolenných  kĺbov  pocítime  už pri citlivosti  na  dotyk   alebo  tlak  a  majú sklon k tvorbe zápalov.  Dobrý  matrac  kĺb  podloží a  chráni ho pred tvrdým tlakom počas spánku.