>>> Matrace KING HARD, LAMA SOFT, ALLADIN ALOE v AKCII 1+1 ZDARMA >>>
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
info@danexplus.sk
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 200 EUR a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. O matracoch

DANEXPLUS - Viac ako 15 rokov Vám prinášame prvotriedne zdravotné ortopedické matrace

Viac ako 80 000 spokojných zákazníkov

Každý z nás trávi v posteli približne tretinu svojho života. Spánok nám dodáva potrebný oddych, obnovuje silu a je preto veľmi dôležité na čom a ako spíme. Ideálnym začiatkom dňa je prebudenie sa  z kvalitného spánku.

Pri vývoji matracov boli použité najnovšie zistenia, vedomosti a skúsenosti týkajúce sa kvality spánku. Samozrejmosťou je i to, že výrobca používa na výrobu ekologicky čisté a zdraviu neškodné materiály a riadi sa najprísnejšími normami platnými v EÚ. Vo výrobnom procese sa používajú najmodernejšie technologické  a  strojné  vybavenia  s  neustálou kontrolou  kvality,  ktoré v súčinnosti s výpočtovou technikou zabezpečujú rýchle reakcie na vývoj trhu a orientáciu na potreby zákazníkov. S dôrazom na kvalitu výroby prvotriednych matracov, dbáme aj na ochranu životného prostredia. Preto sú naše matrace vyrobené z ekologicky čistých materiálov, ako aj zo 100% prírodných materiálov. Tento fakt potvrdzujú certifikáty Öko Tex Standart 100, ktoré hodnotia dodržanie súčasných platných ekologických požiadaviek, ako aj uplatnenie noriem EÚ. Kvalitu výrobkov dokladuje tiež certifikát spoločnosti LGA Prüf Zertifikat, ktorý potvrdzuje celkovú vysokú kvalitu a životnosť použitých materiálov.

 


porovnanie matracov

 

Veľa ľudí spí na starších typoch matracov, vyrobených zo zastaralej, jednoduchej, polyuretánovej peny. Sú síce cenovo veľmi prijateľné, avšak ich ortopedické vlastnosti sú veľmi obmedzené. Základnou zložkou matracov DANEXPLUS je moderná a veľmi kvalitná HR pena (nazývaná aj studená pena, príp. pena - soft, - cell, - form). Ide o penu, vyrábanú za studena (pridaním vody). Výhoda našich matracov spočíva v tom, že sa výborne prispôsobujú telu a držia ho v ortopedickej polohe. Matrace DANEXPLUS obmedzujú nadmerné potenie, majú výnikajúcu priedušnosť, sú antibakteriálne, antialergické a zdravotne testované.

Správnu oporu tela poskytuje kombinácia pien rôznych tuhostí. Ideálnou sa javí kombinácia HR peny s pamäťovou (viscoelastickou, lenivou, memory) penou. Pamäťová pena mení svoju tvrdosť v závislosti od teploty. Pružne sa prispôsobuje anatómii tela a udržuje ho v optimálnej polohe. Veľkou výhodou je aj vynikajúce rozloženie tlaku na celú ležaciu plochu, čo zmierňuje bolesti chrbta, pozitívne vplýva na krvný obeh a tým napomáha predchádzať vzniku preležanín. K pokojnému spánku zroveň prispieva znížená potreba obracania sa.

A nezabudnite, že vákuovo sa dajú zabaliť iba kvalitné penové matrace. Ak výrobca dodáva penové matrace vákuovo balené, môžete si byť takmer istí, že materiál je kvalitný a bude mať dlhú životnosť. Pretože len kvalitné penové matrace sa dajú bez obáv vákuovo zabaliť a dlhodobo skladovať.

Všetky naše matrace sú označené logom DANEXPLUS

 

                                                           

 

Technické vlastnosti vákuovo baleného ortopedického matraca

Vákuovo balený ortopedický matrac je vďaka svojim terapeutickým súčastiam matracom najvyššej kvality. Zmierňuje a zmenšuje ťažkosti ako je reumatizmus, artróza, artritída, bolesti chrbta, kĺbové bolesti. Zabraňuje nachladnutiu pomocou špeciálne zvolených absorbčných vrstiev. Neobsahuje žiadne zdraviu škodliv, či rizikové látky. Svojou vysokou kvalitou zodpovedá pravidlám ministerstva zdravotníctva štátov Európskej únie. Komfort zdravého a plnohodnotného spánku je zaistený špeciálnym jadrom matraca, ktorý sa prispôsobuje tvarom a váhe tela a zaisťuje chrbát a tiež aj stavce vo vodorovnej polohe. Správna poloha tela behom noci je rozhodujúca pre vaše uvoľnenie, relaxáciu a zdravie.

Popis jednotlivých vrstiev matraca:

1. Poťah
2. Výplň
3. Jadro matraca studená HR pena (v tvare včelieho plástu)
4. Výplň
5. Poťah
6. Boky

a. manipulačné madlá
b. odvzdušňovacie ventily

 

vrstvy matraca

Studená HR pena bez biocelu použitá v týchto matracoch má hustotu 30 - 33 kg/m3, hustota pamäťovej peny 53 kg/m3. Pozostáva z trvanlivého elastiku, flexibilnej pokrývky rozšírenej prostredníctvom vody bez použitia akéhokoľvek druhu zväčšovacej hmoty (bez C.F.C.). Z tohto dôvodu je úplne ekologická. Vďaka priedušnej bunkovej štruktúre, ktorá má tvar včelieho plástu je hygienická. Tento materiál je veľmi elastický a nedeformovateľný, má vynikajúce mechanické vlastnosti, ktoré napomáhajú prirodzenému vyparovaniu a úplnému prispôsobeniu sa tvaru tela (ortopedický efekt).

Stupnica tvrdosti matracov:

1 - extra soft

2 - soft

3 - stredne soft

4 - stredný

5 - stredne tvrdý

6 - tvrdý

7 - extra tvrdý

 

zlozenie matraca

 

Prevádzkovateľ internetového obchodu si vyhradzuje právo na zmenu textu
a obrázkov bez predchádzajúceho upozornenia. Obrázky môžu byť len ilustračné.