>>> Matrace KING HARD, LAMA SOFT, ALLADIN ALOE v AKCII 1+1 ZDARMA >>>
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
info@danexplus.sk
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 200 EUR a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. O matracoch
  3. Zdravotné účinky

Máte bolesti? Váš problém pomôže vyriešiť ortopedický matrac.

Držanie tela pri spánku je dôležitejšie ako si myslíte. 

Bolesť hlavy, stŕpnutá šija

Chybné držanie tela pri spánku vedie k stuhnutiu svalov a k veľkým bolestiam. Odhaduje sa, že 80% všetkých bolestí hlavy má práve tu svoju príčinu.Jednou z obzvlášť tažkých foriem je potom krivý krk (Torticollis).

 

Tuhnutie, brnenie paží

Ruka bolí, je stuhnutá a pichá ako tisíc ihiel. Príčinou je podráždenie, ba časom aj poškodenie nervov v paži, ktoré je spôsobené zlým položením ramena alebo krčnej chrbtice.

 

Potiaže s bedrovým kĺbom

Tlaková záťaž spôsobená nevhodným matracom vyvoláva v strednom a pokročilom veku, keď sú už kĺby "čiastočne opotrebované", veľké nočné bolesti. Rovnomerné rozloženie tlakov tela pri ležaní vďaka vhodnému matracu zabraňuje bolestiam a z nich prameniacim zápalom kĺbov.

 

Bolesti členkov

Kŕčové žili môžu spôsobovať opuchy členkov ak nie je tlak matraca rovnomerne rozložený.

 

Reumatizmus slabín

Nevhodným položením tela pri spánku sa sťahujú ramenné a chrbtové svaly. Napätie svalov stiahnutím spôsobuje ich zápaly a vyvoláva výraznú bolesť.

 

Bolesti chrbta

Ôsmi z desiatich ľudí majú život strpčený, z času na čas, problémami s chrbticou. Príčinou je stuhnutie chrbtových svalov a nervov spôsobených "nočným odpočinkom".

 

Zápal sedacieho nervu (lschias)

Potiaže so sedacími nervami, ktoré vedú na zadnú stranu nohy až k lýtku a chodidlu, môžu pretrvávať až niekoľko mesiacov. Posteľ, ktorá umožňuje iba kŕčovitú polohu tela ešte znásobuje a predlžuje tieto potiaže.

 

Boľavé koleno

Príznaky  opotrebenia  kolenných  kĺbov  pocítime  už pri citlivosti  na  dotyk   alebo  tlak  a  majú sklon k tvorbe zápalov.  Dobrý  matrac  kĺb  podloží a  chráni ho pred tvrdým tlakom počas spánku.

 

Prevádzkovateľ internetového obchodu si vyhradzuje právo na zmenu textu
a obrázkov bez predchádzajúceho upozornenia. Obrázky môžu byť len ilustračné.